Facebook'ta Paylaş Paylaş

FURKAN DOĞAN HAKKINDA HABERLER

22.08.2013 İstanbul Sancaktepe'de Şehit Furkan Doğan Gençlik Merkezi Açılışı
Gençlik Merkezinin açılışı, Şehit Furkan DOĞAN'ın babası Ahmet DOĞAN'ın katılımı ile gerçekleşecek
22.08.2013 İstanbul Sancaktepe'de Şehit Furkan Doğan Gençlik Merkezi açılıyor.
Şehit Furkan Doğan Gençlik Merkezi 31 Ağustos Cumartesi günü Merve Mahallesi’nde hizmete açılıyor.
14.05.2013 Furkan Doğan'ın babası da Erdoğan'ın uçağında...
Mavi Marmara'da katledilen Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan, oğlunun davası ile ilgili mektubu bizzat Obama'ya vermek üzere Erdoğan ile birlikte Amerika'ya uçtu.
05.11.2012 İsrail 6 Kasım'da Çağlayan'da Yargılanıyor!
Mavi Marmara Davası, 6 Kasım'da Çağlayan Adliyesi'nde başlıyor.
05.10.2012 Türkiye'den İsrail'e 10 milyon liralık dava
Gazze'ye insani yardım taşıyan “Mavi Marmara” gemisine yönelik saldırıda hayatını kaybeden Cevdet Kılıçlar ile Necdet Yıldırım'ın ailesinin de aralarında bulunduğu 33 kişi, İsrail devletine maddi ve manevi tazminat davası açtı.
05.10.2012 İsrail’e 10 milyon TL’lik dava
Mavi Marmara baskınında hayatını kaybedenlerin yakınları, İsrail’e 10 milyon TL’lik dava açtı.
05.10.2012 İsrail’e tazminat davaları açılmaya başladı
Mavi Marmara aktivistlerinin İsrail’den ilk etaptaki tazminat talepleri 10 milyon TL olarak belirlendi.
05.10.2012 Mavi Marmara mağdurlarından İsrail'e dava
Mavi Marmara baskını mağdurları İsrail aleyhine tazminat davası açtı. İstanbul ve Kayseri'de 3'ü baskında hayatını kaybedenler için olmak üzere 43 kişi toplam 10 milyon lira tazminat talep etti.
23.02.2012 Ahmet DAVUTOĞLU'nun Ziyareti
Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu ve eşi, dün akşam Furkan DOĞAN'ın ailesini evinde ziyaret etti.
13.01.2012 Türkiye: Davalar askıya alınmadı
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal, Türkiye'nin, Mavi Marmara filosuna düzenlenen saldırı ile bağlantısı olan İsraillilere açtığı davaları askıya aldığına ilişkin iddiaları yalanladı.
13.01.2012 İsraillilere açılan davalar askıya mı alındı?
ABD kaynakları, Türkiye'nin, 2010 yılında Gazze'ye giden Mavi Marmara'ya düzenlenen baskınla bağlantılı İsraillilere açtığı davaları askıya aldığını öne sürdü
24.12.2011 Şehit Furkan’ın adı Mardin’de de yaşayacak
Gazze’ye insani yardım götürmek amacıyla yola çıkan Mavi Marmara gemisine Kayseri’den katılan ve İsrail’in saldırısı sonucu şehit olan lise öğrencisi Furkan Doğan’ın ismi Mardin halkının isteği üzerine yeni yapılan bir parka verildi.
10.09.2011 Furkan Doğan'ın adı parka verildi
İsrail'in Mavi Marmara Gemisi'ne düzenlediği kanlı saldırıda hayatını kaybeden Furkan Doğan'ın adı Çanakkale'de bir parka verildi
10.09.2011 Başbakan Kayseri´de Şehit Furkan´ın Babası İle Görüştü
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mavi Marmara gemisine yapılan saldırının ardından başlattıkları girişimlerin insani ve islami bir görev olduğunu vurguladı.
10.09.2011 Furkan'ın babası canlı yayında Deşifre Programında
Furkan'ın babası, Pazartesi akşamı Mehmet Ali ÖNEL yönetimindeki Deşifre Programı'nda (Kanal A Haber) canlı yayında...
10.09.2011 Başbakan Şehit Furkan´ı Unutmaz
Kayseri'de olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın BM'nin Mavi Marmara raporuna tepkisini bir kez daha göstermek ve israile mesaj vermek için Şehit Furkan Doğan'ın ailesini ya da mezarını ziyaret etmesi bekleniyor.
06.09.2011 Yahudi yazardan israile salvo
New York Times'in tanınmış yazarı Roger Cohen, Mavi Marmara baskını için İsrail'in özür dilemesini istedi
04.08.2011 Somali’ye Furkan Doğan su kuyusu
Son 60 yılın en büyük kuraklık ve kıtlık felaketiyle boğuşan Somali’ye 16 Temmuz Gençlik Hareketi’ 10 su kuyusu açtırıyor. Kuyulara Mavi Marmara’da şehit olan Furkan Doğan, Afganistan’da uçak kazasında şehit olan Bahattin Yıldız ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın isimleri verilecek.
02.08.2011 Mavi Marmara'da Öldürülen Furkan'ın Babası'ndan, Norveç'te Öldürülen Gizem'in Ailesine Başsağlığı
Mavi Marmara gemisine yönelik İsrail saldırısında öldürülen Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan, Norveç'te öldürülen Gizem Doğan'ın ailesine başsağlığı diledi.
06.06.2011 7. Feta Ödülleri Mavi Marmara’ya verildi.
2005 yılından itibaren düzenlenen “Dünya Feta Günü” ve “Feta Ödülleri”nin yedincisi Mavi Marmara’ya verildi. Mavi Marmara gemisinde düzenlenen törende ödüller “Rotamız Filistin, Yükümüz İnsani Yardım” seferine katılan yolculara, şehitlerin ailelerine ve bazı organizasyonlara verildi. Ödül töreninde konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Baysan ise Mavi Marmara’nın yeni seferini anlattı. Baysan; “Ambargo’nun A’sına dahi tahammülümüz yoktur. Kimse bizi yolumuzdan çeviremez. Gemimiz şimdi Haliç’te, Ebu Eyyup El Ensari’nin huzurunda. Gerekirse o gemiyi karadan Gazze’ye kadar götürürüz” dedi.
03.06.2011 ATTACK ON MAVI MARMARA-Anti-Discrimination Committee to honor American-Turkish citizen killed in attack with award
KAYSERI - The American-Arab Anti-Discrimination Committee (ADC) will honor an American citizen of Turkish descent who was killed in last year's Israeli attack on an aid flotilla with an award.
01.06.2011 Palestinians remember Freedom Flotilla martyrs in Gaza port
Hundreds of Palestinians gathered in Mina, the port of Gaza City, to remember the nine Turkish activists killed by Israeli naval commandos during their attack on the Freedom Flotilla on 31 May 2010.
29.05.2011 Furkan Doğan Şehadetinin 1. Yılında Kayseri'de Anıldı
Mavi Marmara şehitlerimizden biri olan Furkan Doğan, memleketi Kayseri'de Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi'nde düzenlenen bir tören ile şehadetinin 1. yılında anıldı.
27.05.2011 FURKAN'A ÖDÜL
Amerikan-Arap Ayrımcılıkla Mücadele Komitesi (ADC - The American-Arab Anti-Discrimination Committee) 2011 yılı ödüllerini kazananları açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, bu yılki Rachel Corrie’yi anma ödülü FURKAN DOGAN’a verilecek.
27.05.2011 AWARD GOES TO FURKAN DOGAN
The American-Arab Anti-Discrimination Committee (ADC) announced the 2011 recipients of its annual awards. According to the announcement, the Rachel Corrie Memorial Award will be awarded posthumously to FURKAN DOGAN. The award will be presented to his parents Dr. and Mrs. Ahmet Dogan on Sunday, 12th June, at the Palestine brunch between 10:30 am and 12:00 pm at the ADC National Convention to be held at the Washington Marriott Wardman Park Hotel in Washington , DC .
26.05.2011 Raporda niye Furkan yok?
Mavi Marmara'da şehit düşen Furkan Doğan'ın ABD'nin insan hakları raporunda yer almamasına tepki gösteren baba Ahmet Doğan, "Raporda, öldürülen Amerikan vatandaşlarının isimleri tek tek yer alırken, İsrail bölümünde, Mavi Marmara ile ilgili sadece bir cümle var ve Furkan'ın ismi geçmiyor. Bunun nedenlerini merak ediyorum" dedi.
25.05.2011 ABD'de Mavi Marmara davası
İsrail'in Mavi Marmara gemisine saldırısı sırasında hayatını kaybeden ABD-Türk vatandaşı Furkan Doğan ve filodaki diğer Amerikan vatandaşları ile ilgili olarak ABD'de dava açıldı.
25.05.2011 ABD'de Mavi Marmara Davası
İsrail'in Mavi Marmara gemisine saldırısı sırasında hayatını kaybeden ABD-Türk vatandaşı Furkan Doğan ve filodaki diğer Amerikan vatandaşları ile ilgili olarak ABD'de dava açıldı.
25.05.2011 FIRST FLOTILLA LAWSUIT IN USA
A lawsuit has been opened in the United States regarding killing of a U.S.-Turkish citizen, Furkan Dogan, as well as other American citizens who were on board in the deadly May 31, 2010 attack by Israeli commandos on a Gaza-bound aid flotilla.
25.05.2011 ABD'DE İLK MAVİ MARMARA DAVASI
İsrail'in Mavi Marmara gemisine saldırısı sırasında hayatını kaybeden ABD-Türk vatandaşı Furkan Doğan ve filodaki diğer Amerikan vatandaşları ile ilgili olarak ABD'de dava açıldı.
18.05.2011 Şehit Furkan Doğan programla anılacak
Mavi Marmara’da hayatını kaybeden Furkan Doğan, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB )'in, düzenleyeceği özel bir programla anılacak. “Öncü Genç Furkan Doğan” isimli program, 19 Mayıs Perşembe günü TYB’nin İstanbul Şubesi’nde gerçekleştirilecek.. Programa, Furkan Doğan’ın yakınları, İHH yetkilileri başta olmak üzere birçok sanatçı ve yazar katılacak.
24.03.2011 Kudüs Muhafızı, Şehit Furkan İçin Geldi
Filistin İslami Hareket Lideri Şeyh Raid Salah, Kayseri´ye geldi.
07.03.2011 Remembering Furkan Dogan by Fran Korotzer
NEW YORK — On the evening of February 23rd there was a meeting at The Commons on Atlantic Avenue in Brooklyn that few attending will ever forget. Organized by Al-Awda, the Center for Constitutional Rights, the National Lawyers Guild and several other groups, the speakers were Professor Ahmet Dogan of Erciyes University in Kayseri, Turkey — father of Furkan Dogan —, Lamis Deek, Palestinian lawyer and activist; Dima Abi Saab, co-chair of Al-Awda; Katherine Gallagher, Sr. Staff Attorney at the Center for Constitutional Rights, and; Felice Gelman from the U.S. Boat to Gaza Campaign.
28.02.2011 Paveen’s pledge for aid campaign
“I met his parents and looked at lots of photographs of Furkan from when he was a child. I got to know more about what he’d been like. He was sweet and shy and very much into serving humanitarian causes.”
28.02.2011 Yahudi gençler babasından özür diledi
Avukat Ramazan Arıtürk Washington'da yaşananları anlattı: "ABD'de bir lobi faaliyeti var ve orada konu çok farklı anlatılmış. Biz anlattığımızda ağlayanlar da oldu. İnsan Hakları Konseyi'nin hazırladığı rapor Mart ayında Cenevre'de görüşülecek."
27.02.2011 ABD, Furkan için işbirliği yapacak
Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan ile avukatları, Amerikalı yetkililerden Furkan Doğan ile ilgili sürecin daha hızlı ilerlemesi için inisiyatif kullanmalarını istedi. Bir haftadır çeşitli temaslarda bulunan Ahmet Doğan ve avukatları, düzenledikleri basın toplantısında "ABD Dışişleri ve Adalet Bakanlığı yetkilileri sürekli temas içinde olmamız gerektiğini, süreci birlikte takip edeceğimiz ve işbirlğii yapacaklarını beyan ettiler" dedi.
27.02.2011 Museviler özür diledi
Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan, George Washington Üniversitesi'nde yaptıkları toplantı sonunda Musevi gençlerin yaşanan olaylardan dolayı kendisinden özür dilediğini söyledi. Ahmet Doğan ve avukatları soruşturmayla ilgili gittikleri ABD'den İstanbul'a döndü.
26.02.2011 Furkan Doğan'ın ailesi ABD'de adalet arıyor
Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan ile avukatları, Amerikalı yetkililerden Furkan Doğan ile ilgili sürecin daha hızlı ilerlemesi ve konuyla ilgili objektif bir soruşturma yapılması için inisiyatif kullanmalarını istedi.
26.02.2011 Furkan Doğan'ın babası ABD'den döndü!
Gazze'ye yardım malzemesi götüren Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan ile beraberindeki 2 avukat, ABD'den döndü.
24.02.2011 A father speaks for his son
I will forever be proud of my son. He was a humanistic and conscientious child and a fine young man. I remember Furkan as unfailingly polite, helpful and generous. He disliked violence his entire life.
24.02.2011 A Father Speaks for His Son Killed on the Humanitarian Flotilla to Gaza
My son, Furkan, was killed in May by the Israeli military while attempting to deliver humanitarian aid by sea to the Gaza Strip. As he was just 19, he asked his mother and me for our permission to participate. Our decision will be with us for the rest of our lives.
24.02.2011 Father of Furkan Dogan, slain on flotilla, seeks justice
"Furkan was generous and helpful," Doğan said. "You die as you live, and you're resurrected as you die. Furkan is an example of this. He became a symbol for young people."
23.02.2011 Professor Ahmet Doğan seeks American justice
Professor Ahmet Doğan, whose 19-year-old son Furkan was killed aboard during the Israeli army raid on a Gaza-bound flotilla from Turkey in May, is in Washington in an attempt to convince American officials to open an investigation into the raid.
23.02.2011 Beyaz Saray'a Furkan'ı anlatacak
"Oğlunu hiçbir soruşturmanın geri getiremeyeceğini ama suçların cezalandırılması gerektiğini" belirten ve "Gazze'deki insanlara yardım ulaşması ve gelecekte Gazze'ye yardım götüreceklerin aynı olayları yaşamaması için verdikleri hukuki mücadeleyi kazanmaları halinde, oğlunun da yattığı yerde rahat edebileceğini" söyleyen Doğan, "Sadece adalet arıyoruz. Burada olmasa bile, Uluslararası Ceza Mahkemesinde, İnsan Hakları Mahkemesinde mücadelemiz devam edecek" ifadesini kullandı.
22.02.2011 Dr. Ahmet Dogan, father of martyred Furkan Dogan, honored at AMP annual dinner
Dr. Dogan, whose 19-year-old son Furkan was killed at point blank range by Israeli commandos on the Mavi Marmara, told the audience his son had placed among the highest students in his high school matriculation exams and was accepted to Turkey’s best medical school, yet he chose to join the Freedom Flotilla because of his passion and empathy for the Palestinians of Gaza.
22.02.2011 IF IT WAS YOUR SON?
What if this was Barack Obama or Hillary Clinton's child, would there be an American investigation into the matter? As far as they are concerned, their ties with Israel are more important than my son, and he was an American citizen. If my son was an Israeli who was shot by Turks in international waters, how would the U.S. react? That is what I would like to ask the Americans."
22.02.2011 Father of teen killed in Gaza flotilla raid seeks American justice
Like the other people on board the Mavi Marmara, says Professor Ahmet Doğan, 'we did not expect Israelis to attack the ship in the middle of the night.'
22.02.2011 Furkan Doğan’a ‘Kudüs Ödülü'
Amerikalı Müslümanlar Derneği’nin (AMP) "2011 Yılı Kudüs Ödülü"nü Gazze’ye yardım götüren Mavi Marmara gemisine İsrail askerlerinin düzenlediği baskın sonucu hayatını kaybeden Furkan Doğan adına babası Ahmet Doğan aldı.
21.02.2011 Furkan'ın ödülünü babası aldı
Filistin İçin Amerikalı Müslümanlar Derneği (AMP) Mavi Marmara gemisinde şehit olan Furkan Doğan’a 2011 Kudüs Ödülü’nü verdi. Ödülü Furkan’ın babası Ahmet Doğan aldı. Kurum 2009 yılı Kudüs ödülünü Başbakan Tayyip Erdoğan’a vermişti.
21.02.2011 2011 Kudüs Ödülü Furkan Doğan'a
Amerikalı Müslümanlar Furkan’ı unutmadı. Filistin İçin Amerikalı Müslümanlar Derneği (AMP) Mavi Marmara gemisinde şehit olan Furkan Doğan’a 2011 Kudüs Ödülü’nü verdi. Ödülü Furkan’ın babası Ahmet Doğan aldı. Kurum 2009 yılı Kudüs ödülünü Başbakan Tayyip Erdoğan’a vermişti.
21.02.2011 Furkan Doğan'ın ailesine ABD'de ödül
Mavi Marmara şehidi Furkan Doğan'ın ailesi hukuki süreci takip etmek üzere gittikleri ABD'deki STK'lar tarafından ödül verildi.
19.02.2011 Ahmet Dogan, father of Turkish-American killed on Gaza Flotilla speaking in Washington, DC
Furkan’s father, Professor Ahmet Dogan, is an Assistant Professor of Accounting at the University of Erciyes, Turkey. Furkan was born in Troy, New York.
19.02.2011 Furkan Doğan'ın babası ABD'de dava açacak
Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan, İsrail'e dava açmak ve oğlu için verilecek "2011 Kudüs Ödülü"nü almak üzere ABD'ye gitti.
19.02.2011 Flotilla victim’s father to seek legal remedy in US
Ahmet Doğan, father of Furkan Doğan, who was killed in a lethal Israeli raid on the Mavi Marmara, which was carrying humanitarian aid to Gaza on May 31 of last year, is headed to the US to launch an investigation into his son’s death.
18.02.2011 Turkish flotilla victim's father to seek legal remedy in US
Ahmet Doğan went to Chicago with two lawyers, Ramazan Arıtürk and Uğur Sevgili, on Friday to seek legal action in the US for his son's death during the Israeli raid, which also killed eight Turkish nationals, Cihan news agency reported. Arıtürk said lawyers and Doğan will hold senior-level meetings in US.
18.02.2011 "Kendi vatandaşları için ABD hesap sormalı"
Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden 19 yaşındaki Furkan Doğan'ın ailesi ABD'ye gitti

Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden 19 yaşındaki Furkan Doğan'ın ailesi, ABD'deki yargı sürecinin başlatmak ve Doğan için verilecek ''2011 Kudüs Ödülü''nü almak üzere bugün bu ülkeye gitti. Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile de görüşme ihtimallerinin bulunduğunu söyledi.
18.02.2011 Furkan Doğan'ın Babası ABD'ye Gitti
"Yargılama Sürecinin Amerika Ayağını Başlatmak Üzere Amerika'ya Gidiyoruz"

İsrailli askerlerin Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden Furkan Doğan'ın ailesi yargı sürecini başlatmak ve Doğan için verilecek "2011 Kudüs Ödülü" almak için bugün ABD'ye gitti.
18.02.2011 Yılın Kudüs ödülü Furkan’ın babasına
Mavi Marmara şehidi Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan, hukuk mücadelesi için ABD’ye gitti. İki avukatla birlikte Amerika'ya giden Ahmet Doğan, aynı zamanda Filistin İçin Amerikalı Müslümanlar Derneği’nden (AMP) “2011 Kudüs Ödülü”nü alacak.
11.02.2011 Türkiye'nin Mavi Marmara nihai raporu
Türkiye'nin Mavi Marmara saldırısıyla ile hazırladığı nihai raporda, yardım konvoyunun yola çıkmasından önce Türk, İsrailli ve Amerikan yetkililer arasında, "Konvoyun zorlayıcı bir engellemeyle karşılaşması halinde rotasını Mısır'ın El Ariş limanına çevireceği hususunda anlaşmaya" varıldığı belirtilerek, olayların İsrail'in bu anlaşmaya uymadığını ortaya çıkardığı kaydedildi.
11.02.2011 Türkiye, Mavi Marmara raporunu sundu
Türkiye, Mavi Marmara baskını ile ilgili nihai raporunu Birleşmiş Milletlere sundu. Raporda İsrail kuvvetlerinin tam donanımlı ve iyi planlanmış bir saldırı düzenlediğine vurgu yapıldı. Rapora göre yapılan katliam ve işkence...
07.02.2011 Feb. 23: Remembering Furkan Doğan, Fighting for Justice
Join us for an evening with Prof. Ahmet Doğan of Erciyes University in Kayseri, Turkey.
29.01.2011 Aynı acıya tutundular
Rachel Corrie'nin annesi Cindy ve babası Craig Corrie, Mavi Marmara şehidi Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan'la bir araya geldi.
25.01.2011 İsrail’in raporunda 10 büyük yanlış var
İsrail’in kendini aklayan Mavi Marmara raporunu değerlendiren İHH?Başkanı Yıldırım, “Sipariş bir rapor. İçinde 10 büyük yanlış tespit ettik” dedi.
20.01.2011 Furkan'ın izinde 100 bin kulaç
Mavi Marmara'yı Sarayburnu'nda yüzerek karşılayan milli yüzücü Alper Sunaçoğlu ve ekibi, dünyanın dikkatini Gazze'deki ambargoya çekmeye hazırlanıyor. Hafta sonu Mısır'ın Port Said Limanı'ndan yüzmeye başlayacak olan Sunaçoğlu, Gazze'ye kadar 187 km boyunca hiç durmaksızın yaklaşık 100 bin kulaç atacak. Sunaçoğlu, "Bu ülkede Furkan'lar bitmez" dedi.
06.01.2011 Davutoğlu hosts citizens saved by diplomacy
Ahmet Doğan, the father of Turkish-American Furkan Doğan, who was killed along with eight other Turkish civilians during an Israeli raid on a Gaza-bound aid ship called the Mavi Marmara, and Yeni Şafak columnist Hakan Albayrak, who was also aboard the Mavi Marmara, also attended the dinner.
29.12.2010 Furkan Doğan'a Kayseri'de anma
Filistin'deki Hristiyanların Başpiskoposu Hilarion Cabucci, Gazze'ye insani yardım götüren Mavi Marmara Gemisi'ne İsrail askerleri tarafından yapılan baskında hayatını kaybeden lise öğrencisi Furkan Doğan'ın Kayseri'nin Talas ilçesine bağlı Reşadiye mahallesi'ndeki mezarı başında dua etti. Cabucci yapılan yardımı asla unutmadıklarını söyledi.
28.12.2010 Başpiskopos'tan Mavi Marmara anması
Filistin'deki Hristiyanların Başpiskopos'u Hilarion Cabucci, Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara Gemisi'nde hayatını kaybeden Furkan Doğan'ın mezarı başında dua etti.
27.12.2010 1 hafta Sarayburnu’nda
Gazze’ye insani yardım taşırken İsrailli komandoların saldırısı sonucu 9 Türk’ün öldüğü Mavi Marmara Gemisi, İstanbul’a izinsiz döndü. Sarayburnu Limanı’nda yaklaşık 10 bin kişi tarafından karşılanan geminin üstüne saldırıda hayatını kaybedenlerin fotoğrafları asıldı. Furkan Doğan’ın babası Doç. Dr. Ahmet Doğan, Çanakkale’den İstanbul’a gemiyle gelmek isteyen 400 kişinin gemiye alınmamasını eleştirerek, “Kendi topraklarımızda yolcu ettiğimiz gemiye binemedik. Bizi zillete uğrattılar. Kendi topraklarımızda üzdüler” dedi.
27.12.2010 Hoşgeldin özgürlük elçisi
"Dökme Kurşun" operasyonu sonrası ambargo altında tutulan Gazze'ye insani yardım götürmek için yola çıktığı Akdeniz'de İsrail komandolarının saldırısına uğrayan "Mavi Marmara" 7 ay sonra İstanbul'a döndü. 9 şehidin fotoğrafıyla demir aldığı Sarayburnu Limanı'na yanaşan gemi, havai fişekler, Filistin bayrakları ve gözyaşları arasında "Hoşgeldin özgürlük elçisi" nidalarıyla karşılandı.
Ahmet DOĞAN: "Mavi Marmara'yı annesinin Furkan'ı beklediği gibi bekledik."
26.12.2010 Ship in Israel Raid Returns to Turkey
“Welcome to your soil,” said Ahmet Dogan, father of Furkan Dogan, a 19-year-old Turkish-American citizen who was killed in the raid. “Dear Mavi Marmara, hold your head high, you’ve done your duty, acted as the shield for the innocent.”
18.12.2010 Memorial for victims of Mavi Marmara erected in Spain
The monument, designed by sculptors Roxanne Robinson and Arevalo Beteta, was erected at the Palestine Park in Leganes near Madrid
11.12.2010 Furkan'ın babası Clinton'dan randevu istedi
‘MAVİ Marmara' gemisinde İsrail askerlerince öldürülen 9 kişiden 19 yaşındaki Furkan Doğan'ın Erciyes Üniversitesi İktisadi İdari bilimler Fakültesi'ndeki öğretim üyesi babası, Yrd.Doç. Dr. Ahmet Doğan, ABD vatandaşı olan oğlu için ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'a, avukatı aracılığıyla 2 sayfalık İngilizce mektup gönderip randevu istedi.
07.12.2010 As a lame duck, Grayson, do you think you could just quack once for Corrie, Henochowicz and Dogan?
Yesterday Seham posted about an appeal by Florida Congressman Alan Grayson at Huffpo to hear from the grassroots so as to reinvigorate the Democratic Party. Susie Kneedler sent Grayson, who was defeated last month, a letter.
07.12.2010 Turkish victims, hurt by Israel talks, call for trial of soldiers
Families of Turkish humanitarian aid workers demanded the soldiers be tried for the killings on the Gaza aid ship.
07.12.2010 Mavi Marmara'dan mesaj var...
Mavi Marmara'da katledilen Türk gönüllülerin aileleri İsrail'i affedebilmek için Gazze'ye ambargonunun kaldırılmasını ilk şart olarak söyledi.
18.11.2010 Furkan'ın mezarına Gazze'den toprak
Ahmet Doğan, Kurban Bayramı'nda oğlunun mezarını ziyaret ettikleri için katılımcılara teşekkür etti. Doğan, geçen ay Gazze'ye yardım götüren konvoya Kayseri'den katılan gönüllülerin Gazze'den getirdiği toprağı, Furkan'ın mezarına serpti.
15.11.2010 FURKAN'IMIZIN KABRINDE KURBAN BAYRAMI TÖRENİ...
Bayramın 2. Günü Saat:13:00 Furkan'ımızın Kabrinde...
27.10.2010 Furkan'ın babası ABD'yi şikayet etti
İsrail'in Mavi Marmara gemisine saldırısında hayatını kaybeden, ABD vatandaşlığı da bulunan 19 yaşındaki Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan, ABD'nin büyükelçilik ve konsolosluklarına veryansın etti.
25.10.2010 Flotilla attack victims form justice group
International legal experts and lawyers of victims of the Gaza Freedom Flotilla concluded in Doha yesterday a two-day conference facilitated by Al Fakhoora, an international campaign committed to providing and expanding access to education for students in Gaza.
23.10.2010 U.S. media ignore Israeli flotilla executions
The United Nations high commissioner for human rights recently issued a report on the Israeli attack on the Gaza flotilla that established conclusively that Furkan Dogan, who held U.S.-Turkish citizenship, and five other Turkish citizens, died in execution-style murders committed by Israeli commandos.
22.10.2010 ISRAEL’S MURDER OF AMERICAN CITIZEN FURKAN DOGAN
Furkan Doğan shot the Israeli military first, then they shot back, and ultimately executed him on the deck of the Gaza Freedom Flotilla ‘Mavi Marmara’ last May. The problem, is that Furkan was only using a video camera.
21.10.2010 Furkan'ın babasına ABD'den ziyaret
New York Times ve International Herald Tribune gazetelerinin yazarı Cohen, Doğan'la görüşecek.
21.10.2010 Furkan Doğan, 19. yaş gününde mezarı başında anıldı
Mavi Marmara Gemisi'ndeki aktivistlerden Paveen Yaqub, saldırıda yaşamını yitiren arkadaşı Furkan Doğan'ı unutmayarak İngiltere'den Kayseri'ye geldi.
20.10.2010 Furkan'ın Doğum Günü için Manchester'dan Kayseri'ye Geldi!
Paveen Yaqub, Furkan’ın doğum saati olan 13:30’da Furkan’ın evinde ailesiyle birlikte dua ederek geçirdi.
20.10.2010 Furkan Dogan Would Have Been 19 Years Old Today
Furkan Dogan: 20 October, 1991 - 31 May, 2010
18.10.2010 "Why Is the US Government Deaf to What Has Been Done to My Son?"
Through his lawyers in Turkey, Ahmet Dogan, the father of Furkan Dogan, the 19-year-old American citizen who was executed by Israeli commandos, has challenged the U.S. government's lack of concern regarding his son's killing during the May 31, 2010 attack on the Mavi Marmara. Commandos shot Furkan Dogan twice in the head and three times in other parts of his body.
14.10.2010 Furkan'ın Babası Dava Açmak için Lahey'de!
Bugün Türkiye saati ile 11:30'da Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne (ICC) başvuruda bulunacaklar.
26.09.2010 Furkan Doğan, okulunda anıldı
Gazze'ye insani yardım götürün Mavi Marmara Gemisi'ne İsrail askerlerinin yaptığı saldırıda hayatını kaybeden Furkan Doğan, öğrenim gördüğü Kayseri Özel Hisarcıklıoğlu Liseleri'nde düzenlenen programla anıldı.
25.09.2010 FURKAN'IN MEZARINA ZİYARET
KAYSERİ - Gazze'ye yardım götürmek için yola çıkan Mavi Marmara Gemisinin kadın yolcuları, İsrail askerlerinin gemiye düzenlediği baskında ölen Furkan Doğan'ın mezarını ziyaret etti.
24.09.2010 Furkan'ı yaralıyken öldürmüşler
BM İnsan Hakları Konseyi tarafından hazırlanan Mavi Marmara Raporu'nda Furkan'ın yaralı halde iken öldürüldüğü belirtilmiş.
23.09.2010 UN panel accuses Israel of war crimes for 'unlawful' assault on Gaza flotilla
Israel dismisses report of 'unnecessary and incredibly violent' attack as 'politicised and extremist'
23.08.2010 Furkan Doğan'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu
Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Kayseri programında, Filistin'e insani yardım götüren gemide İsrail askerleri tarafından öldürülen Furkan Doğan'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
23.08.2010 Furkan'ın notlarını okuyunca duygulandı
Kayseri'de mitingden sonra Mavi Marmara Gemisi'ne düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Furkan Doğan'ın ailesini ziyaret eden Başbakan Tayyip Erdoğan, Furkan'ın not defterini okurken duygulandı.
22.08.2010 Acının evine ziyaret
Başbakan, Mavi Marmara'da İsrail askerleri tarafından öldürülen Furkan'ın ailesini ziyaret etti
21.08.2010 Başbakan Furkan'ın Evinde
Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, Furkan'ın evine taziye ziyaretinde bulundu. Furkan'ın günlüğüne yazdıklarını okudu.
19.08.2010 BBC'den gazetecilik skandalı!
BBC izleyicilerine, aylardır internette var olan bir klipi sunmayı bile başaramadı. Bu, İsrailli ‘komandoların’ üst merdivenlerde katlettiği 19 yaşındaki Furkan Doğan’ın görüntüleriydi. Furkan’ın terörist olmadığını burada zikretmeye bile gerek yok. O sadece Kayseri Lisesinde bir son sınıf öğrencisiydi. Ve orada üniversiteye giriş sınavı sonuçlarını bekliyordu. Doktor olmayı ümit ediyordu.
18.08.2010 Baskını Kongre'ye taşıyacak
Gazze filosundaki Amerikan Challenger I gemisinde bulunan Luain, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Kerry'ye, "Ölen ABD vatandaşı Furkan ve baskına uğrayan ABD gemisi için oturum aç. Buna yetkin var" çağrısı yaptı
13.08.2010 Mavi Marmara şehitleri, Ankara'da yaşayacak
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Gazze'ye insani yardım götüren gemide şehit edilenlerin isimlerini, kentin sokaklarına vermeyi kararlaştırdı.
12.08.2010 Babası gemide Furkan'ın elbisesini arayacak
İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden lise öğrencisi Furkan Doğan'ın babası Yrd. Doç. Dr. Ahmet Doğan, "Gemiye gidip oğlumun elbiselerini bulmak istiyorum" dedi.
11.08.2010 Vahşetin delilleri
İsrail askerlerinin 9 kişinin ölümüyle sonuçlanan Mavi Marmara baskınında gemide olan star muhabiri Halil Bilek, olayı soruşturan savcı ile tekrar katliam gemisine bindi. Bilek, vahşetin yok edilemeyen izlerini anlattı.
06.08.2010 Secretary of State Clinton: Now That the Wedding Is Over, Could You Respond to Requests From American Citizens on the Gaza Flotilla?
- Could you also determine if the State Department has made a demarche [move, line of action] to the Israeli government concerning the circumstances surrounding the commandos deadly shooting of unarmed 19-year-old American citizen Furkan Dogan, who was shot 5 times, several times to the head? -
04.08.2010 İsrail'e MİT uyarısı
Mavi Marmara baskınında yaşamını yitiren 17 yaşındaki ABD vatandaşı Furkan Doğan’ın babası Ahmet Doğan da İsrail’in suçunun uluslararası düzeyde kabul edilmesi açısından soruşturmayı önemli bulduğunu söyledi.
30.07.2010 İrlandalı Devrimci Müslüman Oldu
Mavi Marmara gemisinde şehit düşen Furkan Doğan'ın mezarına yaptığı ziyaret esnasında İslam'a girmeye karar veren İrlandalı Caoimhe Butterly, Kelime-i Şehadet getirerek Kayseri'de Müslüman oldu.
30.07.2010 Furkan'ın kabrinde Müslümanlığı seçti
İrlandalı aktivist Cueeva Butlerly, Gazze'ye yardım götüren gemilere İsrail tarafından düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Furkan Doğan'ın ailesini ziyaret etmek için geldiği Kayseri'de Müslüman olarak “Ayşe” adını aldı.
30.07.2010 Şehidin kabri başında Müslümanlığı seçti
Mavi Marmara gemisi yolcularından İrlandalı Caoimhe Butterly, İsrail'in kanlı baskınında şehit olan Furkan Doğan'ın kabri başında Müslüman oldu. Şehadet getiren Butterly, Ayşe ismini aldı.
28.07.2010 Critique du journal américain New York Times
Furkan Doğan, " l'Américain oublié"
26.07.2010 Unutulan Amerikalı: Furkan Doğan
İsrail askerlerinin Mavi Mamara gemisinde 19 yaşındaki Amerikan vatandaşı Furkan Doğan'ı katletmesinin ardından ABD'nin tepkisiz kalması Amerikan basınında yer almaya devam ediyor.
26.07.2010 The Forgotten American
TROY, New York — The Dogans were a quiet family little noticed by their neighbors here in upstate New York. Ahmet Dogan had come to the area from Turkey to study accounting at the Rensselaer Polytechnic Institute.
26.07.2010 Artık onların bir vakfı var (ÖZEL)
Özgürlük Filosu ile kuşatma altındaki Gazze halkına insani yardım götürmek üzere yola çıkan ve Akdeniz'de uğradıkları terör saldırısında hayatlarını kaybeden şehitler unutulmadı.
16.07.2010 Üsküdar’a ‘Mavi Marmara Anıtı’ dikilecek
Üsküdar'a, Gazze'ye insani yardım götüren ''Mavi Marmara'' gemisine yapılan saldırı ve ölen 9 kişi anısına anıt dikilecek.
14.07.2010 ABD'ye bir sitem de Furkan'ın babasından
Gazze'ye yardım götüren ''Mavi Marmara'' gemisine İsrail askerlerinin yaptığı operasyonda hayatını kaybeden lise öğrencisi Furkan Doğan'ın babası Yrd. Doç. Dr. Ahmet Doğan, ABD Başkanı Barack Obama'nın Uganda'da maç izlerken çıkan olaylarda ölen ABD vatandaşı için kınama mesajı yayınladığını ancak Furkan için böyle bir mesajın yayınlanmadığını söyledi.
14.07.2010 Furkan'ı savunmak için 90 avukat gönüllü!
İsrail’in Mavi Marmara gemisine kanlı baskınında hayatını kaybeden Furkan’ı, İsrail’e karşı sivil direnişin sembolü haline gelen Rachel’in avukatı temsil edecek. Davaya 40 ülkeden 90 avukat müdahil olacak.
10.07.2010 Adem Özköse’den ‘Furkan Kitabı’
Hakan Albayrak ‘Bileydim Furkan’ın elini öpmeden bırakmazdım’ diyor...
02.07.2010 Répercussion de l’assaut israélien contre le navire humanitaire turque
Les bonnes relations entre Israël et la Turquie ont été secouées par un triste événement
30.06.2010 Furkan Dogan and the Gaza Flotilla
The death of a US citizen at the hands of Israeli forces who conducted a lethal raid on a Gaza flotilla creates more questions than answers, John CK Daly writes for ISN Security Watch.
25.06.2010 Furkan Dogan
KAYSERI, Turkey — Furkan Dogan had just scored so high on Turkey’s rigorous college entrance exams that he could have attended any college of his choosing. But before he started school, he did what a lot of high school graduates do: He joined a humanitarian mission to help people less fortunate than him.
12.06.2010 Furkan'ın özel eşyaları ve not defteri ailesine teslim edildi
İsrail'in. Gazze'ye yardım götüren gemilere düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden Kayserili lise öğrencisi Furkan Doğan'ın özel eşyaları ve not defteri ailesine teslim edildi.
08.06.2010 Furkan Adıyla Yaşayacak
İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere yönelik saldırısında hayatını kaybeden lise son sınıf öğrencisi Furkan Doğan'ın adı, eğitim gördüğü okulun spor salonuna verildi.
07.06.2010 ABD Oğlum İçin Hesap Sorsun
Gazze’ye yardım götürürken konvoydaki ‘Mavi Marmara’ gemisine İsrail komandolarının yaptığı baskında yaşamını yitiren 9 kişiden lise öğrencisi 19 yaşındaki Furkan’ın babası Ahmet Doğan, “Oğlum, geçen yıl Türk vatandaşlığından çıkmıştı, sadece ABD vatandaşıydı. ABD neden sahip çıkmıyor, FBI bu olayı neden araştırmıyor?” dedi.
06.06.2010 israil Askerlerinin Gözleri Dönmüştü
Mavi Marmara gemisine, İsrail komandolarının saldırısı sonucu hayatını kaybeden Furkan Doğan'ın yanında bulunan Halis Akıncı, ziyaret sonrası açıklamalarda bulundu.
06.06.2010 Furkan Doğan'ın babası: "Oğlum Amerikan vatandaşı olduğuna güvenip yola çıktı"
İsrail’in Gazze’ye yardım götüren gemilere yaptığı saldırıda hayatını kaybeden lise son sınıf öğrencisi Furkan Doğan’ın babası Ahmet Doğan, "Oğlum ABD vatandaşı olduğuna güvenip yola çıktı. ABD’nin tutumu bizi hayal kırıklığına uğrattı" dedi.
06.06.2010 45cm'den 5 Kurşun
İsrail askerlerinin katlettiği 9 Türk’ün vücudundan 9 mm’lik toplam 30 mermi çıktı. Bu 9 Türk’ten 5’inin kafalarından vurularak öldürüldüğü tespit edildi. 19 yaşındaki Furkan Doğan, 45 cm’den daha yakın bir mesafeden 5 kez vurulmuş. Öldürülenlerden sadece birinde tek kurşun var.
06.06.2010 ABD de Furkan İçin Dava Açacak
İsrail askerlerinin Mavi Marmara’da katlettiği şehitlerden 19 yaşındaki ABD vatandaşı Furkan Doğan’ın babası Ahmet Doğan, ABD Dışişleri Bakanı Hıllary Clinton’dan çocuğunun hakkını aramasını istedi.
05.06.2010 Turkey Buries Flotilla's U.S. Teen
Born in New York, Furkan Dogan, 19, Won Lottery to Go on Mission; Becoming a Political Symbol
05.06.2010 9 Türk'e 30 Kurşun
İngiliz The Guardian gazetesi, Mavi Marmara'da öldürülen 9 Türk'ün otopsi raporunu ele geçirdi. Rapora göre 9 kişinin vücudundan toplam 30 kurşun çıkarıldı. İsrailli komandoların ayrıca, ateşli silahlarda daha önce hiç rastlanmayan türden bir kurşun kullandığı tespit edildi.
04.06.2010 Fatih'in Gölgesinde Dualarla Uğurlandı
İsrail askerleri tarafından şehit edilen dokuz yardım gönüllüsünden sekizine Fatih Camisi'nde görkemli bir cenaze töreni düzenlendi. Şehitler onbinlerin duasıyla ebedi yolculuklarına uğurlandı.
04.06.2010 Israël a exécuté plus de neuf personnes : des blessés ont été jetés à la mer
Des avions transportant 520 volontaires humanitaires et les dépouilles de neuf militants tués par les forces israéliennes de sécurité lundi sont rentrés au pays hier jeudi, beaucoup des rescapés faisant état de mauvais traitement subis de la part d’officiers de l’armée israélienne et d’autres responsables israéliens, certains affirmant que tout le monde ne rentrait pas.
04.06.2010 Genç Gönüllü Furkan 5 Kurşunla Öldürüldü
19 yaşındaki genç, ABD'de dünyaya geldi ve çifte vatandaş. ABD Dışişleri Bakanı Hilary Clinton, Ankara Büyükelçisi James Jeffrey aracılığıyla aileyle temas kurduklarını açıkladı.
04.06.2010 Jeffrey, Furkan'ın Ailesiyle Temasa Geçti
ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, ABD'nin Ankara Büyükelçisi James Jeffrey'nin, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısı sırasında hayatını kaybedenlerden 19 yaşındaki Türk asıllı ABD vatandaşı Furkan Doğan'ın ailesiyle temas kurduğunu bildirdi.
04.06.2010 Etats-Unis : en deuil du jeune Américain Furkan Dogan, tué à bord de la flottille pour Gaza
Après l'attaque brutale de la flottille “Liberté pour Gaza” par l'armée israélienne, on dénombre neuf victimes à bord du bateau turc Mavi Marmara.
04.06.2010 Gaza flotilla: Turkey threat to Israel ties over raid
Turkey says it might reduce economic and defence ties with Israel following the deadly raid on a Gaza aid flotilla.
03.06.2010 Flottille: 8 Turcs et un Américain tués
Huit Turcs et un Américain d'origine turque font partie des neuf personnes tuées lors du raid israélien sur la flottille d'aide à Gaza et toutes ces victimes ont été tuées par balle, a annoncé aujourd'hui l'agence Anatolie, citant les rapports des experts et médecins légistes.
03.06.2010 19 Yaşında 6 Kurşunla Vurdular
İsrail askerlerince katledilenlerin en küçüğü New York doğumlu 19 yaşındaki Furkan Doğan’dı. Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Ahmet Doğan’ın oğlu olan Furkan Doğan, Kayseri Özel Hisarcıklıoğlu Fen Lisesi F/12-B son sınıf öğrencisiydi. İHH Kayseri Şubesi aracılığıyla kafileye katılmıştı.
23.05.2010 Dualarımız Sizinle
"Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım" Kampanyasına katılacak olan Kayserili´ler Yarın (Pazartesi Günü) dualarla uğurlanacak.
ANASAYFA | info@sehitfurkandogan.com

cheap cialis kamagra 100mg cialis tadalafil kamagra oral jelly cialis buy viagra generic levitra uk kamagra gel cialis generic cheap levitra cheap viagra uk

levitra preis cialis generika levitra 20 mg levitra 20mg viagra generika lovegra kaufen kamagra bestellen viagra generika online viagra bestellen viagra kaufen kamagra apotheke viagra generika levitra generika cialis generika viagra online kaufen cialis ohne rezept viagra bestellen priligy dapoxetine kamagra online kamagra 100 levitra bestellen kamagra tabletten levitra generika kamagra gel cialis generika

cialis prijs viagra pillen viagra voor vrouwen kamagra gel viagra prijs

acquisto levitra levitra prezzo cialis prezzo acquisto cialis viagra senza ricetta super kamagra comprare viagra cialis senza ricetta comprare cialis acquisto viagra cialis generico cialis prezzo kamagra 100mg viagra o cialis viagra donne levitra o cialis kamagra 100 cialis on line cialis originale Cialis generico levitra generico cialis 20 acquisto viagra viagra generico acquisto viagra

levitra bestellen viagra bestellen viagra generika online cialis generika kamagra 100mg kamagra online viagra generika levitra 20mg lovegra kaufen levitra 20 mg tadalafil 20mg cialis bestellen priligy dapoxetine levitra generika cialis ohne rezept levitra generika kamagra bestellen cialis generika kamagra tabletten kamagra oral jelly kamagra shop levitra generika viagra bestellen viagra generika cialis kaufen kamagra tabletten kamagra bestellen

woolrich canada belstaff motorcycle jackets moncler vancouver barbour jacket duvetica canada uggs canada peuterey jacket woolrich parka timberlands canada parajumpers gobi timberland boots women duvetica outlet parajumpers outlet moncler canada timberland boots timberland canada ugg canada parajumpers canada barbour canada woolrich clothing canada goose vest canada goose vest sale moncler jackets ugg winter boots belstaff canada peuterey canada