Facebook'ta Paylaş Paylaş

MAVİ MARMARA HAKKINDA HABERLER

Dil Tarih Kaynak Link
14.05.2013 Mavi Marmara davası Komor Adaları adına uluslararası mahkemeye taşındı
Mavi Marmara mağdurlarının avukatları, geminin bayrağını taşıdığı Komor Birliği Devleti adına İsrail aleyhine uluslararası mahkemede dava açtı.
30.09.2011 Mavi Marmara mağdurlarından savcılar hakkında suç duyurusu
Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırıda şehit olan insani yardım gönüllülerinin yakınları ve Mavi Marmara mağdurları soruşturmayı yürüten savcılar hakkında Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu’na suç duyurusunda bulundu. Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi önünde konu hakkında bir basın açıklaması yapılırken açıklamanın ardından suç duyurusu dilekçesi avukatlar ve aktivistler tarafından teslim edildi.
29.09.2011 İsrail'in 'Mavi Marmara vergisi' balonu patladı
İsrail - Türkiye gerilimi sürerken Maariv gazetesi, İstanbul'daki Yahudi işadamlarından 'Mavi Marmara vergisi' alındığını öne sürdü.
19.09.2011 Ali SAYIN Ebabiller Şeytan Taşlıyor
Aylardan Haziran, günün en sıcak olduğu an... Peki, bu sıcakta atkı ve puşi ile yürüyen şu kalabalık neyin nesi mi?
15.08.2011 İsrail Türkiye'nin kapısını 'parayla' çalacak
...İsrail ise buna karşılık ölenler için 100’er bin dolar ödemeyi ancak yapacakları açıklamada ‘özür’ yerine ‘pişmanlık’ ifadesini kullanmayı teklif ediyor.
20.07.2011 "27 Temmuz İsrail için son fırsat"
Türkiye'nin Mavi Marmara'yla ilgili BM Komisyonundaki Temsilcisi Büyükelçi Özdem Sanberk, Komisyon raporunun yayımlanacağı 27 Temmuz tarihinin, İsrail ile Türkiye arasındaki krizin çözümlenmesi için "son fırsat" olduğunu söyledi.
19.07.2011 İsrail yardım gemisini ele geçirdi
İsrail askerleri, Gazze filosuna katılan gemilerden Fransız bandıralı "Onur-El Karame" gemisinin kontrolünü ele geçirdi.
13.07.2011 Ordu: Filo baskını için özür dileyelim
İsrail’in Kanal 2 televizyonu, Savunma Bakanlığı ve ordunun, Mavi Marmara baskını için ‘Türkiye’den özür dilenmesinden yana açık ve kesin tutum takındığını’ duyurdu.
22.06.2011 Musevi okul arkadaşı Erdoğan'ı anlattı
Mavi Marmara’da 9 kişinin İsrail güvenlik güçleri tarafından öldürülmesi, Türkiye’de herkesi üzdü. Ancak belki Türkiye’dekinden bile daha çok üzülenler var. Üstelik onlar İsrail’de. Bu ülkede yaşayan Türk Museviler. Bunlardan biri de Başbakan Erdoğan'ın sınıf arkadaşı Rafael Sadi.
17.06.2011 MAVI MARMARA NOT TO SET SAIL FOR GAZA
A Swedish activist of a Gaza-bound international freedom fleet, Dror Feiler, that Turkey's Mavi Marmara aid ship would not join a new Gaza-bound aid convoy due to some technical reasons.
17.06.2011 Mavi Marmara, Gazze'ye gitmeyecek
Uluslararası Özgürlük Filosu 2. Koalisyonu sözcüsü Dror Feiler, Mavi Marmara gemisinin teknik sebeplerden dolayı Gazze'ye gidemeyeceğini söyledi.
17.06.2011 Mavi Marmara Gazze'ye gitmiyor
İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, Mavi Marmara gemisinin teknik sebeplerden dolayı, Gazze'ye yola çıkacak ikinci konvoyda yer almayacağını açıkladı.
17.06.2011 Mavi Marmara'nın Gazze hedefinde rotası şaştı
İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik ablukasını yarmak için organize edilen 2. Özgürlük Filosu Mavi Marmara gemisi olmadan yola çıkacak. İHH'ye göre, Mavi Marmara gemisi, Gazze'ye gidecek yardım konvoyunda teknik sebeplerden dolayı yeralmayacak
17.06.2011 Mavi Marmara'da son karar
İHH, Mavi Marmara'nın bu ay sonunda yola çıkacak ikinci Gazze'ye Özgürlük Filosu'na katılmayacağını açıkladı. Bir süredir Mavi Marmara'nın filoya katılıp katılmayacağı tartışması sürüyordu.
14.06.2011 27 Haziran'da yola çıkıyor
Filistin'e insani yardım götürecek 15 gemiden oluşan 2. Özgürlük Filosu 27 Haziran'da G.Kıbrıs açıklarında buluşarak Gazze'ye doğru yola çıkacak. İHH Başkan Yardımcısı Hüseyin Oruç, "Gemilerde bir tek 'çakı' bile bulunmayacak" dedi.
10.06.2011 Mavi Marmara yarışma ödülleri sahiplerini buluyor
Vakfımızın düzenlediği Mavi Marmara konulu resim, şiir ve deneme yarışmasında dereceye giren öğrenciler, 15 Haziran Çarşamba günü İHH Genel Merkezi’nde düzenlenecek ödül töreninde bir araya gelecek, törende öğrencilere hediyeleri takdim edilecek.
09.06.2011 Rafet El Roman Mavi Marmara'ya şarkı yazdı
Ünlü şarkıcı, yıllar önce seslendirdiği 'Bir Melek Diliyorum' adlı şarkısının yeni versiyonunda; geçtiğimiz yıl Mavi Marmara gemisinde yaşanan insanlık dramını gündeme getirdi.
09.06.2011 Filo'ya kayıt formu!
2. Özgürlük Filosuna katılım için ön kabuller başladı.

Gazze'ye insani yardım ulaştırmak ve bölgede sürdürülen hukuksuz ablukanın kaldırılması için dünyanın çeşitli ülkelerinden yola çıkacak olan gemilerden oluşan 2. Özgürlük Filosu hazırlıklarını sürdürüyor.
02.06.2011 15-Ship Flotilla To Set Sail For Gaza
A fifteen-ship flotilla including the ship "Mavi Marmara" will set sail at the end of June for the second time to bring humanitarian aid to Gaza.
30.05.2011 30 Mayıs’ta onbinler meşale ve fenerlerle Taksim’de buluşuyoruz!
Her türlü temel ihtiyaç maddesinden yoksun olan Gazze halkı için acil bir yardım koridoru oluşturmak ve hukuk dışı olarak devam ettirilen ölümcül İsrail ablukasını kırmak için geçen sene mayıs ayında yola çıkan I. Özgürlük Filosu, uluslararası sularda korsanca bir saldırıya uğramış ve bu saldırı neticesinde 9 insani yardım gönüllüsü şehit edilmiş 56 gönüllü de çeşitli yerlerinden yara almıştı. Sivil insanların iradeleriyle ortaya konan bu onurlu eylemle, dünya bir kez daha Filistin gerçeğiyle yüzyüze gelmişti.
30.05.2011 Aktivistler Mavi Marmara’da bir araya geldi
İsrail ablukası altında yaşam mücadelesi veren Gazze’ye insani yardım ulaştırmak için yola çıkan Özgürlük Filosu’na İsrail komandolarının yaptığı saldırının üzerinden bir yıl geçti. Saldırı sırasında gemide olan onlarca ülkeden aktivist, saldırının yıl dönümünde Mavi Marmara’da buluştu.
23.05.2011 ABD, “Mavi Marmara”yı engellemek için bastırıyor
Türkiye ile İsrail arasında son dönemde en önemli tartışma konusu olan kanlı Mavi Marmara baskınının ardından İHH`nın ikinci Gazze seferine bu kez ABD karşı çıkıyor. Türkiye, bu açıdan geçtiğimiz hafta çok önemli iki görüşme yaptı.
20.05.2011 İsrail biraz akıllıysa 2. Filo’ya müdahale etmez!
İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Av. Bülent Yıldırım, Haziran ayında 2. Özgürlük Filosu'nun Gazze'ye doğru yola çıkacağını belirterek, "Bu ikinci filoya dokunmayın, bırakın Gazze'ye gitsin. Tekrar müdahale ederseniz günlerce açık denizde kalır gündem oluştururuz" sözleriyle İsrail'e çağrıda bulundu. Bu filonun, sürecin çok küçük bir parçası olduğunu belirten Yıldırım, "sürpriz" olarak nitelendirdiği daha büyük bir çalışmaya hazırlandıklarını söyledi.
16.05.2011 Mavi Marmara yeni seferine hazırlanıyor
Gazze’ye gerçekleştirilecek 2. Özgürlük Filosu’nda yer alacak Mavi Marmara gemisi ikinci seferine hazırlanıyor. Gemide gerçekleştirilen tamirat ve bakım işlemleri filo hareket tarihine kadar tamamlanarak yeni seferine hazır olacak.
13.05.2011 'Gazze filosuna dur deyin'
ABD Temsilciler Meclisi'nin 35 üyesi Başbakan Erdoğan'a mektup göndererek, Mavi Marmara'nın 2. kez Gazze'ye gitmesini engellemeye çağırdı.
10.05.2011 İHH’dan resim, şiir ve deneme yarışması
İHH İnsani Yardım Vakfı, Mavi Marmara konulu resim, şiir ve deneme yarışması düzenliyor. İlköğretim ve lise dereceli okullar arası düzenlenecek yarışmalarda dereceye giren öğrencilere netbook, fotoğraf makinesi ve MP4 verilecek.
02.05.2011 Mavi Marmara Konulu Çizgi Yarışması
Mavi Marmara ile ilgili çizgi yarışması düzenleniyor.
27.03.2011 Gaziler Gazisi Uğur Süleyman SÖYLEMEZ
Bugün Mart ayının 27’si ve Uğur Süleyman Söylemez tam 300 gündür koma halinde yatağında yatıyor... Gemi arkadaşı olan Hakan Albayrak’ın dediği gibi Şehidlikle Gazilik arasında gidip geliyor. Ya Şehadeti bekliyor, ya da Gazi olmayı... İkisi de Onun için hayırlı, ikisi de Onun için saadet.
11.02.2011 "İsrail savaş gemileri Mavi Marmara'nın rotasını zorla İsrail'e döndürdü"
Türkiye 31 Mayıs 2010'ta yaşanan kanlı Mavi Marmara baskınıyla ilgili nihai raporunu Birleşmiş Milletler'e sundu. Raporda İsrail'in konvoy yola çıkmadan önce ABD-İsrail-Türkiye arasında yapılan anlaşmaya uymadığı, fırkateynlerin çatışma çıkmasıyla rotasını değiştiren gemiyi zorla İsrail'e yönlendirdiği belirtildi.
11.02.2011 TURKEY TO HAND IN MAVI MARMARA REPORT TO UN
Turkey will be giving its final report on the Israeli attack on Mavi Marmara to UN on Friday
27.01.2011 Rachel'ın 'barış bayrağı' Türkiye'de
Filistin'de bir buldozerin altında kalarak can veren ABD'li üniversite öğrencisi Rachel Corrie'nin hayat hikâyesini anlatan oyun, bu akşam Türkiye prömiyerini yapacak.
25.01.2011 Gemiye inmeden katliam başladı
TÜRKİYE’NİN MAVİ MARMARA SALDIRISI RAPORU AÇIKLANDI
Türkiye’nin BM’ye sunduğu Mavi Marmara raporu, İsrail’in kendini aklayan raporundaki iddiaları da çürüttü. İsrailli askerlerin daha gemiye inmeden havadan açtıkları ateşle iki Türk’ü öldürdüğü bilgisi de raporda yer aldı.
24.01.2011 Turkey's report: Israeli troops shot dead activists before raid
Turkey's interim report says Israeli soldiers shot from the helicopter onto the Mavi Marmara using live ammunition and killing two passengers before any Israeli soldier descended on the deck.
24.01.2011 Türkiye'nin Mavi Marmara raporu
Türkiye, İsrail'in Mavi Marmara saldırısıyla ilgili olarak BM'ye sunduğu Ara Raporda, saldırıyı ayrıntılı şekilde anlatarak, "Uluslararası hukukun en temel ilkelerinden biri, uluslararası yükümlülüklerini ihlal eden devletlerin hatalarını telafi ve yol açtıkları zararları tazmin etmelerini emretmektedir" sözleriyle saldırının tazminini istedi.
14.01.2011 Yapayalnız kalırlar
“Başbakan Erdoğan, İsrail özür dileyene kadar görüşmelerin durdurulduğunu ve anlaşmaların yenilenmeyeceğini açıkladı. Erdoğan ‘Kaybeden onlar olur. Türkiye’den sonra kimse onlarla masaya oturmaz’ dedi.
04.01.2011 Başbakan'dan, Mavi Marmara'da yaralanan komşusuna ziyaret
Başbakan Tayyip Erdoğan, İsrail'in Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırıda yaralanan komşusu Süleyman Söylemez'e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
26.12.2010 Mavi Marmara İstanbul'da
“Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım” kampanyası kapsamında Gazze'ye giderken İsrail'in saldırısına uğrayan “Mavi Marmara” gemisi, İstanbul'a geldi.
13.12.2010 İsrail Türkiye'ye son sözünü söyledi
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze yardım gemilerine düzenlenen operasyonla ilgili özür dilenmesi ve gemide ölenlerin ailelerine tazminat ödenmesi konusundaki Türk taleplerine olumsuz yanıt verdi. Netanyahu, gemi baskını kurbanlarına tazminat ödenmesinin söz konusu olmadığını söyledi.
10.12.2010 MAVİ MARMARA tamir edildi, 26 Aralık'ta İSTANBUL'a geliyor
İsrail'in düzenlediği baskının ardından el konulan ve bir süre sonra iade edilen Mavi Marmara gemisinin, İskenderun Limanı'ndaki tamir ve bakımı tamamlandı. 26 Aralık Pazar günü İstanbul'da olacak gemi, Sarayburnu Limanı'nda törenle karşılanacak.
04.11.2010 Turkish diplomat renews call for Israel apology
Turkey's permanent representative at the UN has reiterated a call on the Israel government to make an apology for a deadly raid on a Gaza-bound aid flotilla that killed nine Turkish activists.
04.11.2010 İsrail marta kadar özür diledi diledi...
Mavi Marmara gemisine saldırarak 9 Türk'ü katleden İsrail'in özür dileme ve tazminat ödemeye yanaşmaması halinde Türkiye ciddi yaptırımlar içinde olacak. BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Apakan son mesajları verdi.
18.10.2010 Mavi Marmara'da hırsızlık yapan askere hapis
İsrail'in Mavi Marmara gemisine düzenlediği baskında el koyduğu malzemeleri çalan İsrail askerine hapis cezası verildi. 5 ay hapis cezası alan askerin ayrıca rütbesi de düşürüldü, 700 İsrail Şekeli para cezası da kesildi.
14.10.2010 Mavi Marmara baskını: İHH Lahey'e başvurdu
9 Türk vatandaşının öldüğü Mavi Marmara baskınına uluslararası yargı yolu açılacak mı? Baskın mağdurları, İnsani Yardım Vakfı liderliğinde İsrail'in kanlı operasyonunu Lahey'e götürüyor. Uluslararası ceza mahkemesine dava başvurusu yapıldı.
10.10.2010 Mavi Marmara mağdurları İsrail’i Lahey’e götürüyor
İsrail’in kanlı Mavi Marmara baskınının mağdurları ile İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Hollanda’nın Lahey kentindeki Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne başvuruyor.
12.08.2010 AK Parti iftarına İsrail Büyükelçisi çağırılmadı
AK Parti tarafından Ankara'da bulunan büyükelçilere verilen iftar yemeğine İsrail büyükelçisi davet edilmedi. AK Parti Dışilişkiler Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşecek. Mavi Marmara'ya saldırısı sonrasında Türkiye ile ilişkileri gerginleşen İsrail'in Ankara Büyükelçisi Gaby Levy davet edilmedi.
11.08.2010 Erdoğan şu Netanyahu'nun kulağına eğilip dese ki...
Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Hakan Albayrak bugünkü köşe yazısında "Erdoğan şu Netanyahu'nun kulağına eğilip dese ki..." diyor.
07.08.2010 Turkish aid ships returns home after release by Israel
A Turkish aid ship that was raided by Israeli forces in May has arrived back in Turkey after its release by Israel.
05.08.2010 9 yaralı aktivist Gazze’ye gitti
Mavi Marmara gemisinde yaralanan 9 aktvist, Gazze'ye gitmek üzere yola çıktılar.
04.08.2010 Turkey and Israel Do a Brisk Business
ISTANBUL — Israeli business executives here like to point out that most of the angry Turks who protested Israel’s deadly raid on a Turkish-led flotilla to Gaza this past spring do not know that their cellphones, personal computers and plasma televisions were made using parts and technology from Tel Aviv.
04.08.2010 Gemileri almak için bir römorkör hareket etti
MERSİN- Gazze'ye yardım götürürken İsrail tarafından düzenlenen terör saldırısında el konulan Mavi Marmara ile iki gemiyi getirmek için Mersin'den bir römorkör hareket etti.
17.06.2010 Türkiye süre verdi faturayı kesecek!
Türkiye'nin Gazze'ye yardım götüren gemilere yönelik saldırısından sonra İsrail'den dört konudaki talebinin karşılanmasını beklediği ve "bu bekleyişin uzun sürmeyeceği" bildirildi.
15.06.2010 İsrail’in soruşturması BM’yi tatmin etmedi
İsraİl’İn Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırıyı tamamen İsrailli üyelerden oluşan bir komisyonla soruşturacak olması ABD ve AB tarafından kabul görse de Birleşmiş Milletler bu formülü yeterli bulmadı.
09.06.2010 'Sığıntı çocuk değil, yetkili biri konuşsun'
Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Taha Kıvanç bugünkü köşesinde "Fotoğrafların kaynağı hâlâ belli değil" başlıklı bir yazı kaleme alarak, Hürriyet yönetimine seslendi.
09.06.2010 Putin'den BM sözü
Rusya Başbakanı Vladimir Putin, İsrail'in yardım filosuna yönelik saldırısı için, "Özel olarak bu meselenin soruşturulması lazım" dedi.
09.06.2010 İsrail ablukayı hafifletiyor
Geçtiğimiz hafta Türkiye'den Gazze'ye yardım götüren gemiye saldırının ardından İsrail, Gazze'ye ablukayı hafifletme planını kabul etti.
08.06.2010 Gemiden sağlam inen uçağa yaralı bindi
İsrailli askerlerin, rehin aldıkları aktivistleri "Hani Gazze'ye gidecektiniz, gitsenize" diye dalga geçerek darp ettiklerini söyleyen TV NET Dış Haberler Müdürü Sümeyye Ertekin: "Yüzlerce asker, havaalanından uçağa bineceğimiz yere kadar kordon oluşturdu. Gemiden sağlam inen arkadaşlarımız, kordondan çıktıktan sonra uçağa yaralı bindi."
08.06.2010 'Ben çektim!'
İsrail'i ayağa kaldıran görüntüleri çeken isim belli oldu ve saldırıda nasıl gizlediğini(!) açıkladı!
07.06.2010 11 yaralı bugün taburcu edilecek
Filistin’e insani yardım malzemesi taşıyan ‘Mavi Marmara’ gemisine İsrail askerleri tarafından yapılan saldırıya uğrayan yaralıların tedavi gördüğü Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Metin Doğan yaralılar hakkında bilgi verdi. Doç. Dr. Doğan, yataklı ünitede tedavi gören 18 hastadan 11’inin ulaşım şartlarına göre bugün taburcu edileceklerini söyledi.
08.06.2010 Gazeteciler o anları anlattı
FİLİSTİN’e insani yardım taşıyan Mavi Marmara gemisinde bulunan Doğan Haber Ajansı muhabiri Bulut Mülhim, baskın sırasında olanları anlattı. Mülhim, “Gemidekiler namaz kılarken, operasyon başladı. İsrail askerlerinin gerçek mermi kullandığını anlayınca, basın mensupları olarak kendimizi basın merkezi odasına kilitledik” dedi.
03.06.2010 Six militants français de la flottille sont arrivés à Paris
Le secrétaire général de l'ONU Ban Ki-moon appelle de son côté à lever le blocus de Gaza «immédiatement».
03.06.2010 ABD Başkan Yardımcısı'ndan filo baskınına destek
ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, İsrail'in 'güvenlik çıkarları kapsamında' düzenlediği baskında haklı olduğunu söyledi. Diğer yandan, ABD'li yetkililer Obama yönetiminin Gazze ablukasını sürdürülemez olarak gördüğünü belirtti. İran'a yönelik BM yaptırımları için yapılacak oylamanın bu hafta tekrar gündeme gelmesi beklenirken, İngiltere cinnet geçirerek 12 kişiyi öldüren taksiciyi konuşuyor.
ANASAYFA | sehitfurkandogan@yahoo.com | sehitfurkandogan@hotmail.com | sehitfurkandogan@gmail.com

cheap cialis kamagra 100mg cialis tadalafil kamagra oral jelly cialis buy viagra generic levitra uk kamagra gel cialis generic cheap levitra cheap viagra uk

levitra preis cialis generika levitra 20 mg levitra 20mg viagra generika lovegra kaufen kamagra bestellen viagra generika online viagra bestellen viagra kaufen kamagra apotheke viagra generika levitra generika cialis generika viagra online kaufen cialis ohne rezept viagra bestellen priligy dapoxetine kamagra online kamagra 100 levitra bestellen kamagra tabletten levitra generika kamagra gel cialis generika

cialis prijs viagra pillen viagra voor vrouwen kamagra gel viagra prijs

acquisto levitra levitra prezzo cialis prezzo acquisto cialis viagra senza ricetta super kamagra comprare viagra cialis senza ricetta comprare cialis acquisto viagra cialis generico cialis prezzo kamagra 100mg viagra o cialis viagra donne levitra o cialis kamagra 100 cialis on line cialis originale Cialis generico levitra generico cialis 20 acquisto viagra viagra generico acquisto viagra

levitra bestellen viagra bestellen viagra generika online cialis generika kamagra 100mg kamagra online viagra generika levitra 20mg lovegra kaufen levitra 20 mg tadalafil 20mg cialis bestellen priligy dapoxetine levitra generika cialis ohne rezept levitra generika kamagra bestellen cialis generika kamagra tabletten kamagra oral jelly kamagra shop levitra generika viagra bestellen viagra generika cialis kaufen kamagra tabletten kamagra bestellen

woolrich canada belstaff motorcycle jackets moncler vancouver barbour jacket duvetica canada uggs canada peuterey jacket woolrich parka timberlands canada parajumpers gobi timberland boots women duvetica outlet parajumpers outlet moncler canada timberland boots timberland canada ugg canada parajumpers canada barbour canada woolrich clothing canada goose vest canada goose vest sale moncler jackets ugg winter boots belstaff canada peuterey canada